Co je to dětský aerobik?

28. března 2008 v 22:22 |  Články o aerobiku
Pod pojmem dětský aerobik rozumíme rozmanitá cvičení většinou při hudbě, která vychází především z aerobiku pro dospělé, ale také z pohybových her, gymnastiky, tance a pohybové výchovy vůbec. Zaměřuje se především na zlepšování pohybových dovedností a schopností dětí - koordinace, flexibilita, rytmika a na zlepšování jejich kondice - vytrvalosti, síly atd.
Aerobik pro děti je především záležitostí prevence. V lekcích aerobiku pro děti se snažíme o vypěstování správných pohybových návyků, správného držení těla. Tím se snažíme předcházet problémům, které vznikají zejména ve školním věku právě v souvislosti s nesprávným držením těla a s nesprávnými návyky. V dětském aerobiku také děti učíme poznávat svoje tělo, jeho funkce a schopnosti a tím si děti osvojí, jak se svým tělem správně zacházet - bezchybně posilovat a protahovat.
V hodinách dětského aerobiku nechybí v žádném případě legrace a zábava. Trenérka je speciálně proškolená a řídí se všemi základními pravidly, které vyplývají z věkových zákonitostí.
Naše děvčata se začala účastnit soutěží v rekreačním aerobiku (soutěže jednotlivců cvičících podle lektora pro děti, které netrénují víckrát než 2x týdně). I toto je další z možností pro všechny šikovné holky, ale i kluky od 6 let, kteří mají chuť vyzkoušet si něco nového a při tom poznat nové kamarády a zažít spoustu legrace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama