Co znamená FISAF?

28. března 2008 v 22:37 |  Články o aerobiku
Český svaz aerobiku (ČSAE) vznikl v prosinci roku 1992. Postupně s léty se jeho činnost mnohonásobně obsahově i územně rozšířila. Dnes je Český svaz aerobiku občanské sdružení s právní subjektivitou v rámci České asociace Sport pro všechny. Má kolem 50 000 členů v oddílech ČASPV a ČSAE. (cvičenců, instruktorů, lektorů, závodníků, vedoucích družstev juniorů, trenérů a rozhodčích).
Nejvyšším orgánem Českého svazu aerobiku je Aktiv ČSAE složený ze členů sedmi odborných komisí, předsedové komisí tvoří výkonný výbor.
Akce na úrovni republiky připravují organizační výbory a v regionech krajští vedoucí, všichni ve spolupráci s odbornými komisemi.
V průběhu členství v celosvětově nejuznávanější mezinárodní organizaci nesoucí název Mezinárodní federace sportu, aerobiku a fitness - FISAF, se Český svaz aerobiku dostal až na absolutní světovou špičku z hlediska úspěšnosti českých závodníků na ME, MS ve sportovním aerobiku a fitness družstvech. Nemá ani "generační problémy" vzhledem k systematické péči o širokou členskou základnu rekreačního a soutěžního aerobiku a fitness. ČSAE nabízí sportovní vyžití pro závodníky již od 6ti let ve 4 druzích soutěží různých výkonnostních úrovní a v porovnání s ostatními členskými zeměmi FISAF i zde hraje prim. Účinný systém vzdělávání trenérů a rozhodčích také přispívá ke zvyšování síly tzv. České školy aerobiku a fitness.
Správná volba mezinárodního členství ČSAE ve FISAF se potvrdila i v možnosti získání licence Mezinárodního vzdělávacího programu FISAF. Tento program nabízí kurzy pro širokou sportovně založenou veřejnost i pro instruktory specializovaných oborů aerobiku či fitness. Úspěšní absolventi tak mají možnost získat mezinárodně platné certifikáty, které jsou uznávané ve více jak třiceti členských zemích FISAF. Školící kurzy vzdělávacího programu FISAF byly zahájeny v roce 1998 a mají výbornou republikovou a mezinárodní pověst.
K vrcholům dosavadní činnosti ČSAE je nutné započítat i pořádání nejvýznamnějších akcí FISAF jakými jsou ME i MS. ČSAE uspořádal 2x ME (1995, 2000). 1x Grand Prix (1997) a 1x MS (2003).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama