Informace rodičům zájemců o přípravku

2. června 2008 v 16:56 |  Různé
Vážení rodiče,
přiměřený intenzivní pohyb je pro děti nejlepší prevence proti nemocem různého druhu včetně obezity. Je mi potěšením, že druh sportu, který jste zvolili pro své dítě je právě aerobik. Cílem aerobiku ale není pouze pozitivní vliv na zdraví dítěte. Snažíme se také podporovat vztah dítěte ke zdravému životnímu stylu, vztah k hudbě, soutěžení a v neposlední řadě také vztah ke kamarádům, schopnost spolupracovat jako tým například při nácviku choreografie, naučit se zodpovědnosti.
U dětí do 7 let se zdokonaluje centrální nervová soustava, není zde vyvinutá kinestéze, tzn., že děti nemohou za to, že nedělají pohyby přesně tak, jak požadujeme. Koordinace mezi horními a dolními končetinami je slabá. S dětmi posilujeme formou všestrannosti - provádíme krátké pohyby bez dlouhých výdrží, neboť ty zhoršují držení těla. Učíme se formou hry, lekce jsou pestré, zábavné a hravé.
Děti seznamujeme se správným držením těla a se základními kroky aerobiku. Snažíme se děti naučit vnímat hudbu, reagovat na ni, rozlišovat tempo. Nejdůležitější je radost z pohybu. Jakmile se děti naučí základní kroky aerobiku, budou mít šanci zúčastnit se prvních závodů. Pokyny o závodech a jiné informace rodičům vždy posíláme písemně, dle časových možností, obvykle asi měsíce předem. Závody v aerobiku jsou pro děti velká motivace a je to důležitá součást každého sportu. Čím dříve začnete, tím vyšší šanci na úspěch máte, ale pokud se rozhodnete, že závodit nebudete, budeme vaše přání respektovat.
Cena kurzovného je 690 Kč/pololetí.
První hodinu si vaše dítě může vyzkoušet zdarma. Jestliže vaše dítě aerobik zaujme, vyplňte přihlášku a zaplaťte prosím stanovenou částku kurzovného a to nejpozději před dalším následujícím tréninkem. Možnost platby na 2 splátky. První splátku 390 Kč při zápisu, další splátku pak uhraďte nejpozději do 1. 11. 2008.
Za dítě zodpovídáme pouze v době tréninku. Dohlédněte prosím, aby vaše děti byly v tělocvičně nejdříve pět minut před tréninkem. Ne dříve! Děti se nesmí samovolně pohybovat po chodbách školy a tělocvična je často do 16 hodin ještě obsazená. Děkujeme za pochopení.
Rodiče na hodinu nepatří, ale po určité době vás trenérka pozve na tzv. otevřenou hodinu, kde budete mít šanci podívat se na vaši ratolest a uvidíte, jak budete překvapeni, co všechno nového se děti za krátkou dobu naučily a jak moc se pohybově zlepšily, včetně anglického názvosloví základních prvků aerobiku.
Co s sebou na trénink?
Cvičební úbor - postačí obyčejné tepláčky, elasťáky, kraťasy, tričko..
Nejdůležitější je pořídit správnou obuv. Nutno pevná, nejlépe kotníčková, ale rozhodně ne obyčejné cvičky nebo tenisky.
Pití - nezapomínejte na pitný režim- nejlepší je obyčejná voda bez bublinek, ovšem sladké minerálky a džusy jsou nevhodné!
Po tréninku:
Děti opouští tělocvičnu v 17 hodin. Předpokládá se, že si dítě vyzvednete u šatny nebo před školou. Za děti zodpovídáme pouze v době tréninku!
www.aerobikzbysov.blog.cz - oddílové stránky - najdete zde články o aerobiku, informace o závodech, o trenérce, první úspěchy našich svěřenkyň a jejich profily, aktuální rozvrh, aktuální novinky, fotogalerii..
Těší se na vás trenérka Martina Dumková - Hortová. V případě dalších dotazů mne kdykoliv kontaktujte:
Mobil - 721 685 088 Email - dumcena@email.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama