22.11.2008 Semifinále Jolly fit Třebíč

22. listopadu 2008 v 21:41 | Martina Hortová |  Přehled a výsledky závodů
Zdravím všechny příznivce aerobiku! Máme za sebou další náročný den plný soutěžení, který přinesl mnoho radosti a hlavně vytoužené a dlouho očekávané první místo. Ale nepředbíhejme.
Týden po brněnském Master Class přijel náš oddíl aerobiku TJ BANÍK ZBÝŠOV s celkem 22 cvičenkami do Třebíče, kde se tato otevřená soutěž pro děti koná 2x do roka.

Více fotografií - zde a také zde !!!

Kategorie do 7 let

V kategorii do 7 let jsme měli celkem 12 děvčat a musím podotknout, že spousta z nich cvičí teprve od září 2008. A přesto, v této kategorii jsme zaznamenali jako oddíl velké úspěchy. Do finále postoupilo celkem 8 děvčat! Celkové výsledky byly více než skvělé. Pětiletá Terezka Morávková získala 10. místo na svých druhých závodech v konkurenci s děvčaty o dva roky staršími. Musím pochválit výborné výkony sestřenic Vanessky Kocábové a Danielky Friedlové a v neposlední řadě tleskám Adélce Janíkové, která získala jako první v našem oddílu zlatou medaili a sklidila tak velký aplaus.

ADÉLKO GRATULUJEME!!!!! JEN TAK DÁL!!!!!

KATEGORIE DO 7 LET SE ZÚČASTNILY:
Adéla Janíková, Vanessa Kocábová, Alexandra Pavlíčková, Anna Švarcová, Tereza Havlíčková, Daniela Friedlová, Klára Balážová, Natálie Chlupová, Lucie Přikrylová, Julie Hortová, Terezie Morávková, Veronika Hutárková

DO FINÁLE POSTOUPILY:
Adéla Janíková, Vanessa Kocábová, Alexandra Pavlíčková, Anna Švarcová, Daniela Friedlová, Klára Balážová, Julie Hortová, Terezie Morávková


UMÍSTĚNÍ:
10. MÍSTO: Terezie Morávková r. 2003 /aerobik cvičí od září 2008, v pořadí druhé závody/
7. MÍSTO: Daniela Friedlová r. 2002 /aerobik cvičí od ledna 2008, třetí závody/
6. MÍSTO: Vanessa Kocábová r. 2001 /aerobik cvičí od září 2007, třetí závody/
1. MÍSTO: ADÉLA JANÍKOVÁ r. 2001 /aerobik cvičí od ledna 2007, šesté závody/

A jak tedy cvičí vítězky?


Kategorie 8-10 let

V kategorii od 8-10 let bylo děvčat celkem 10. Musím pochválit všechna děvčata, předvedly pěkné výkony, ale bohužel musím podotknout, že zvolená závodní sestava byla extrémně náročná. Myslím si, že skladba aerobních prvků v sestavě pro tuto věkovou kategorii nebyla volena právě šťastným způsobem. Ale každá zkušenost ze soutěže je dobrá zkušenost. Doufám, že holky nebyly moc zklamané.
Gratuluji Anetce Krafkové k postupu do finále a obzvláště chválím Yasemin Belákovou, která přes obtížnost sestavy předvedla z našeho oddílu opravdu nejlepší výkon v II. kategorii. Zaslouženě získala páté místo.

KATEGORIE 8-10 LET SE ZÚČASTNILY:

Kristýna Obršlíková, Michaela Široká, Iveta Nejedlá, Aneta Krafková, Tereza Tmé, Kristýna Lysoňková, Adéla Leščinská, Petra Cendelínová, Yasemin Beláková, Adéla Čechová


DO FINÁLE POSTOUPILY:
Aneta Krafková, Yasemin BelákováUMÍSTĚNÍ:
5. MÍSTO: Yasemin Beláková

Týmy

Naše týmová skladba Purple Magic trvala 3:26 min. a cvičilo ji celkem 10 cvičenek. Děvčata odcvičila skladbu perfektně, téměř bez chybičky.
Malá ukázka
S provedením jsem byla velmi spokojená, snad jen podotknout, že je nutno se více usmívat! Hudba ve velkém prostoru bohužel nevyzněla tak dobře, jako v naší malé tělocvičně, což bylo alespoň pro mne mírné zklamání. Přestože mi bylo vytýkáno, že hudba by měla být pro tým mnohem rychlejší, stojím si za názorem, že pro mne je důležitá technika cvičení a správné držení těla a především zdraví dítěte. Osobně nejsem zastáncem rychlého a dlouhodobého poskakování typu jumping jacks, high leg kick a podobně, přestože to má možná dobrý efekt pro oko diváka. Jako fyzioterapeut vím, že pokud tělíčko dítěte není dokonale zpevněné, tak takovou zátěž po dobu až 3 minut není možno technicky zvládnout a hlavně to hraničí se zdravím dítěte. A co je tedy cíl aerobního cvičení???

Dalším zklámáním je, že soutěž Jolly Fit neklade takový důraz na týmové skladby, navíc podobné týmové závody neexistují, proto bych se v budoucnosti ráda věnovala spíše přípravě na závody jednotlivců. Neznamená to ale, že týmovým skladbám se věnovat již nebudeme. To vůbec ne! Ráda bych připravovala i nadále různá vystoupení s týmem, myslím, že je to pro děvčata zajímavá zkušenost a je to i dobrá reklama pro náš oddíl. Příprava ale nebude už tak náročná na čas a energii, tu nyní využijeme jinak! A již nyní se těším na další tréninky!!

Děkuji za Váš čas a těším se na Vaše názory a příspěvky.


Další závod se blíží! Vánoční těšení v Říčanech 6.12.2008.

trenérka, Martina Hortová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Morávkovi Morávkovi | 23. listopadu 2008 v 9:06 | Reagovat

Vypadá to,že se pro sportovní Zbýšov blýská na lepší časy ! Velká pochvala pro všechny reprezentantky.

2 Vejvodovi Vejvodovi | 23. listopadu 2008 v 20:00 | Reagovat

Moc gratuluju holkám k tak dobrému umístění a přeji jen tak dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama